Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych

Kategoria: 

Dzień Nauczyciela obchodzimy 14 października w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. W tym roku w naszej szkole uroczysta akademia odbyła się 13 października. W pierwszej części uroczystości nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz odbyła się ceremonia przekazania sztandaru szkoły. W drugiej części uroczystości  uczniowie zaprezentowali część artystyczną, podczas której słowami wierszy i piosenek podziękowali nauczycielom za ich trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia.

To już tradycja naszej szkoły, że uczniowie klas pierwszych po oficjalnym przyjęciu w poczet uczniów Zespołu Szkół Budowlanych muszą wykazać się również kreatywnością podczas przygotowanych wcześniej krótkich prezentacji. Tym razem uczniowie przygotowali prezentacje pt. „Jak dobrze nosić garnitur”, związane z Międzynarodowym Dniem Noszenia Garnituru, który przypadł dnia 13 października.

Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej i Ślubowania Klas Pierwszych przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.

Galeria: