Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce - Suwałki

Kategoria:
mpj suwalki

1-3 lipca 2016 roku srebrny i brązowy medal zdobył Patryk Marmon w jubileuszowych 70 Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce rozegranych w Suwałkach.

W pierwszym dniu zawodów w afrykańskim upale rozegrany został bieg na 3000m w którym wystąpił Patryk Marmon, od startu mocne tempo biegu narzuciło 10 zawodników zostawiając w tyle pozostałych, na ostatnim okrążeniu 3 zawodników zaczęło uciekać, 250m przed metą na prowadzenie wyszedł Patryk Marmon, w połowie ostatniej prostej zaatakował Mateusz Dębski z Radomia, Patryk odparł jego atak, ale ostatecznie finiszował jako pierwszy Mateusz Dębski uzyskując czas 8:28:00. Marmon, zwalniając na kilka metrów przed metą pewny srebrnego medalu uzyskał czas 8:28:47 poprawiając rekord życiowy o 15 sekund.

W drugim dniu wystąpił na 3000m z przeszkodami Adam Majerski, który zajął 16 miejsce uzyskując czas 10:46:73.

W ostatnim dniu przy wietrznej i burzowej pogodzie na 1500m wystartował Patryk Marmon, nieco zmęczony, odczuwał jeszcze trudy biegu na 3000m biegł asekuracyjnie zajmując 3 miejsce w czasie 3:57:03 zdobywając już w tym roku 4 medal Mistrzostw Polski.