Lekcje z ZUS

Kategoria: 

Klasy pierwsze i drugie naszej szkoły w ramach lekcji przedsiębiorczości biorą udział w projekcie „Lekcje z ZUS”, które mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Cały projekt składa się z trzech etapów:

  • I etap olimpiady (szkolny): 27 listopada 2017 r. (poniedziałek)
  • II etap olimpiady (wojewódzki): 16 marca 2018 r. (piątek)
  • III etap olimpiady (finał w centrali ZUS w Warszawie): 26 kwietnia 2018 r. (czwartek)

Każdy uczeń dostaje materiały do nauki w postaci kolorowych zeszytów składających się z czterech tematycznych lekcji. Każda  z nich zakończona jest mapą myśli , którą uczeń musi uzupełnić .Do każdej lekcji dołączona jest również  płytka DVD na której dodatkowo nagrane są materiały multimedialne wzbogacające przekazywaną wiedzę.