Dzień Wszystkich Świętych

Kategoria: 

„Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią im się płaci.”

                                         Wisława Szymborska

1 listopada, kojarzy nam się z wizytą na cmentarzu, zapaleniu świec na grobach bliskich, znajomych, bohaterów wojennych... wspomnieniem w rodzinnym gronie, zmarłych bliskich i znajomych...Panuje nastrój powagi, refleksji. Dzień Wszystkich Świętych to także wspomnienie wszystkich naszych patronów.

 Dnia 21 października uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, pod opieką opiekuna Samorządu Uczniowskiego pani Ewy Golik, uczcili ten szczególny dzień wizytą na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu, wspominając patrona Zespołu Szkół Budowlanych, architekta Zenona Adama Remiego. Uczniowie uporządkowali Pomnik Legionistów, zapalając znicze i modląc się za dusze poległych Legionistów w walkach wokół Nowego Sącza. 

Galeria: